Pod Przełęczą San Pellegrino – Falcade Orsa Maggiore***

 FALCADE/PASSO SAN PELLEGRINO / ALPE LUSIA

 

Falcade/Passo San Pellegrino razem z Alpe Lusia tto stosunkowo młody okręg narciarski ze 100 km fantastycznie przygotowanych tras narciarskich. Okręg należy do wysokich. Już sama przełęcz Pellegrino jest na wysokości 1918 m.n.p.m., a jeżdżenie na 2500 m.n.p.m. należy do codzienności. Konsorcjum narciarskie rozumie potrzeby zimowych turystów i wychodzi im naprzeciw. Stąd 3 świetne snowparki, będący rzadkością, zabezpieczony teren freeridowy, stoki z pomiarem czasu, narciarskie place zabaw dla dzieci. Największym jednak atutem, to długie, szerokie trasy wśród wysokich szczytów. To właśnie tutaj mieści się stok La Volata, jedyny w Val Di Fassa certyfikowany przez FIS do rozgrywania międzynarodowych biegów zjazdowych i slalomów gigantów. Mnóstwo oczywiście również tras dla bardziej początkujących narciarzy:) Wszystko na wyciągnięcie ręki. Cały okręg składa się z dwóch, niepołączonych ze sobą resortów: Falcade/San Pellegrino i Alpe Lusia (Moena-Bellamonte)

 

Widok na okręg od strony hotelu:

Widok na okręg łącznie z Alpe Lusia, od strony doliny Fassa:

Zakwaterowanie:

Hotel Orsa Maggiore*** to rodzinny, przytulny, urządzony w alpejskim stylu hotel w centrum Falcade. W pobliżu sklepy i restauracje, a gondola narciarska zaledwie 2 km od hotelu. Sprzed samego wejścia skibuss zawiezie nas w 5 minut pod dolną stację wyciągu. Hotel oddaje nam do dyspozycji różnej wielkości z pełnym węzłem sanitarnym, suszarką, telewizorem. Prócz darmowego wifi, dostępnego w większości pokoje i przestrzeni wspólnej, możemy korzystać z porządnej sali do naszych animacji:), sali wypoczynkowej z tv, siłowni, sali gier. Hotel posiada również dwie sauny, suchą i parową oraz pokój relaksacyjny.

WYŻYWIENIE:  

Hotelowa restauracja słynąca z miejscowych potraw, serwuje dwa posiłki dziennie: śniadania w formie bufetu i prześwietne obiadokolacje do wyboru z karty z bufetem sałatkowym. Napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę.

Program:

Nasz program to przede wszystkim codzienne szaleństwa na stokach Falcade.Passo San Pellegrino/Alpe Lusia, ale to nie wszystko! Nie obejdzie się bez karaoke czy kalamburów. Parę wieczorów spędzimy niezmiennie na pogadankach narciarskich:)

Na wyjeździe proponujemy również pełną ofertę szkoleń narciarskich i snowboardowych:

iSki Rebels – dla dzieci i młodzieży
Istnieje możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego wraz z opieką dla dzieci w wieku 4-17 lat. 6 dni po 4 h szkolenia dziennie, łącznie 7 h opieki nad dziećmi dziennie. Cena: 110 euro.

Szkolenie narciarskie i  snowboardowe
Istnieje możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego lub snowboardowego. 6 dni po 2,5 h szkolenia dziennie.    Cena: 90 euro.

Ubezpieczenie:

Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni pełnym pakietem SKI w PZU. W skład ubezpieczenia wchodzi: ubezpieczenie od Kosztów Leczenia w podróży zagranicznej do 80.000 pln (w tym ratownictwo górskie), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 15.000 PLN, OC 100.000 pln. Ubezpieczenie zawiera oczywiście ryzyko związane z amatorskim uprawianiem narciarstwa.

TERMINY I CENY:

I.      14 – 21.01.2023    710 euro
II.     21 – 28.01.2023    710  euro
III.    11 – 18.02.2023    820 euro
IV.   18 – 25.02.2023    820 euro

Cena zawiera:

6-dniowy skipass Falcade/San Pellegrino/Alpe Lusia, zakwaterowanie, wyżywienie HB (napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę), animacje wieczorne, ubezpieczenie, opiekę pilota.

Cena nie zawiera:

Opłaty klimatycznej dla wszystkich powyżej 14 roku życia, płatnej na miejscu w cenie 1-2 euro za dzień pobytu. Korzystania z sauny – 10 euro za wejście, maksymalnie 4 osoby na godzinę.

Dojazdu autokarem +130 euro
Szkoleń narciarskich/snowboardowych + 90 euro
Programu iSki Rebels + 110 euro

Zniżki i dopłaty:

Przyznawane trzeciej i czwartej osobie w pokoju, przy dwóch osobach pełnopłatnych:
– dziecko, które nie ukończyło jeszcze 4 lat: gratis
– dzieci 4-13 lat: minus 135 euro
– dzieci w wieku 14 lat i starsze: minus 30 euro

Dodatkowe zniżki skipassowe:

– młodzież urodzona po 26.11.2006: w terminach I i II: minus 60 euro, w terminach III i IV: minus 80 euro
– dzieci ur. po 26.11.2014 r.: w terminach I i II: minus 190 euro, w terminach III i IV: minus 280 euro

Dodatkowe informacje

Osoby z dojazdem własnym – zakwaterowanie: sobota –sobota
Osoby z dojazdem autokarem wyjazd w piątek, powrót w niedzielę
Komunikaty wyjazdowe dostępne będą na około tydzień przed wyjazdem.