Słoneczna Civetta – Hotel Alla Posta :)

 Słoneczne stoki Civetty!!!

CIVETTA – to blisko 100 km świetnie przygotowanych, połączonych ze sobą nartostrad, wśród zapierających dech w piersiach widoków. Absolutnie olbrzymią przewagą Civetty nad innymi klasowymi regionami Włoch, jest niezbyt duża baza noclegowa, co przekłada się idealnie na brak tłoków na stokach. Będzie to dla nas jeszcze większym plusem niż zwykle, gdyż w nadchodzącym sezonie ferie pomorskie nakładają się z feriami wielu krajów Europy. Mnóstwo tras dla narciarzy na każdym stopniu zaawansowania. Na stoki  można dostać się z 4 ośrodków: Alleghe, Selva di Cadore, Palafavera i Valzoldana.  Z Alleghe startuje kolejka wwożąca narciarzy na Col dei Baldi na wysokość ok. 2000 m n.p.m. będącego głównym węzłem komunikacyjnym całej stacji. Stąd każdy może wybrać najlepsze dla siebie trasy narciarskie. W cenie oferty wliczony jest sześciodniowy skipass Civetta, jeżeli ktokolwiek chciałby, może rozszerzyć karnet o jeden, bądź dwa dni z oferty Dolomiti Superski. Dzięki temu, dojeżdżając zaledwie 7 km do Malga Ciapelli, można skosztować Marmolady i „wskoczyć” na Sella Rondę z z Arabbą, Val Gardeną, itd. Niespełna 20 km z hotelu mamy do Cortiny d’Ampezzo. Uwierzcie jednak proszę, że 6 dni tylko w Civetta będziecie więcej niż zachwyceni. Wieczorne rozrywki jakie oferuje region: lodowisko, pizzerie, dyskoteki, bary, dopełniają całości. Wydaje się, że właśnie jakość różnorodnych propozycji, daje okręgowi Civetta miano najlepszej propozycji dla rodzin we Włoszech. Stąd nasza wizyta w czasie ferii:)

Zakwaterowanie:

Hotel Alla Posta****

To absolutnie najlepszy hotel w całym regionie. W samym centrum Caprile, oddalony 3,5 km od głównej gondoli, oddaje nam do dyspozycji urządzone w eleganckim, alpejskim stylu pokoje, z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem lcd, z darmowym wifi dostępnym w każdym pokoju, świetną restaurację i tawernę. Hotel oczywiście ma spa i wielki (jak na warunki hotelowe) basen, z których korzystanie jest wliczone w cenę pobytu:)!!! Codziennie trzy busy hotelowe, spod samej narciarni, kursują nieprzerwanie pod gondolę w Alleghe, a transfer to nie więcej niż 5 minut.

Wyżywienie:

Hotelowa restauracja serwuje śniadania w formie bufetu szwedzkiego i wykwintne obiadokolacje, do wyboru z karty dań, z bogatym barem sałatkowym. Napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę.

Program:

Nasz program to przede wszystkim codzienne szaleństwa na stokach Civetty, ale to nie wszystko! Nie obejdzie się bez karaoke, czy kalamburów. Parę wieczorów spędzimy niezmiennie na pogadankach narciarskich:)

Na wyjeździe proponujemy również pełną ofertę szkoleń narciarskich i snowboardowych:

Szkolenie narciarskie i  snowboardowe
Istnieje możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego lub snowboardowego. 6 dni po 2,5 h szkolenia dziennie.    Cena: 90 euro.

Ubezpieczenie:

Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni pełnym pakietem SKI w PZU. W skład ubezpieczenia wchodzi: ubezpieczenie od Kosztów Leczenia w podróży zagranicznej do 80.000 pln (w tym ratownictwo górskie), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 15.000 PLN, OC 100.000 pln. Ubezpieczenie zawiera oczywiście ryzyko związane z amatorskim uprawianiem narciarstwa.

TERMINY I CENY:

05.03 – 12.03.2022      750 euro

Cena zawiera:

6-dniowy skipass Civetta,  zakwaterowanie, wyżywienie HB, korzystanie z hotelowego SPA i basenu, animacje wieczorne, ubezpieczenie, opiekę pilota.

Cena nie zawiera:

Opłaty klimatycznej dla wszystkich powyżej 14 roku życia, płatnej na miejscu w cenie 1.5 – 2 euro za dzień pobytu.

Szkoleń narciarskich/snowboardowych + 90 euro

Zniżki hotelowe:

Przyznawane trzeciej i czwartej osobie w pokoju, przy dwóch osobach pełnopłatnych:
– dziecko do 2 lat – bezpłatnie!!!
– dzieci 3-7 lat: minus 210 euro
– dzieci 8-13 lat: minus 140 euro
– 14 lat i więcej: minus 80 euro
Dopłata do jedynki: 105 euro

Zniżki skipassowe:

– młodzież urodzona po 30.11.2005: minus 40 euro
– dzieci ur. po 30.11.2013 r.: minus 180 euro

Dodatkowe informacje:

Komunikat wyjazdowy dostępne będą na około tydzień przed wyjazdem.