Marcowe narty:);)

Kochani,

Nie wiemy jeszcze wystarczająco dużo, ale światło w tunelu widać na pewno:)

Od początku:

Od połowy stycznia Włochy zaczęły borykać się z kolejnym kryzysem rządowym. Najkrócej rzecz ujmując, nowy premier Włoch Mario Draghi to zasłużony ekonomista z podejściem dużo bardziej pragmatycznym niż jego poprzednik.

Na jego zlecenie Naukowy Komitet Techniczny przygotował wytyczne sanitarne do otwarcia okręgów narciarskich. Pracy nie mieli zbyt ciężkiej, gdyż gubernatorzy regionów północnych już na początku sezonu podawali je tacy. 4 lutego Komitet Techniczny wydał więc zalecenia. W nich czytamy, iż już 15.02 rekomendują otwarcie wyciągów narciarskich w strefach żółtych, z długą listą obostrzeń oczywiście. Włochy podobnie jak większość krajów europejskich dzielą kraj na strefy sanitarne. Obecnie całe dolomity są w strefie żółtej prócz Południowego Tyrolu, będącego w strefie pomarańczowej. To na razie jedynie zalecenia, a nie dekret rządowy.

Teraz jeszcze krócej, co to dla nas oznacza:

  • Nie mamy jeszcze żadnej pewności, ale jest bardzo duża szansa, że okręgi narciarskie otworzą się w okolicy 15.02:)
  • Z racji końcówki sezonu i dużych obostrzeń sanitarnych (między innymi 50% obłożenia okręgów) wiele sieci hotelowych zapowiada, że nie otworzą się w tym sezonie w ogóle. To nas również nie martwi:)
  • Nie mamy niestety jeszcze pewności, jak wiele okręgów zdecyduje się na otwarcie…
  • Przez cały czas, do 5 marca obowiązuje konieczność okazania negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciągu ostatnich 48h.

 

Uwaga, uwaga!

Są przeolbrzymie szanse, iż nasze wyjazdy 6 marca i 13 marca dojdą do skutku:)!!! Bez testów, itp. Normalnie jedziemy, śpimy w hotelu, jemy pyszne jedzenie, pijemy również i szalejemy na zaśnieżonych i skąpanych w słońcu stokach narciarskich. Uwierzycie?!

Poczekajmy jeszcze chwilkę, ale jeżeli ktoś rozważa jeszcze wyjazd, dajcie znać czym prędzej proszę, gdyż miejsc nie jest wiele. Nie martwcie się o wpłaty, których dokonacie tydzień przed wyjazdem:)

Do zobaczenia na stokach! W tym sezonie:)!

Piotr