Hotel Touring***S – Val Di Fiemme

VAL DI FIEMME  – to region narciarski określany często wizytówką prawdziwych Dolomitów. W jego skład wchodzą tak znane okręgi Dolomiti Superski jak Ski Center Latemar Predazzo/Obereggen, Alpe Lusia,  Alpe Cermis z Cavalese. Val di Fiemme oferuje narciarzom około 110 km tras o zróżnicowanej trudności, z czego 98 proc. jest sztucznie naśnieżana, oraz 45 komfortowych urządzeń wyciągowych. Pomiędzy podokręgami kursuje bezpłatny skibus. Na dzieci w dolinie Val di Fiemme również czeka wiele atrakcji, jak chociażby śnieżne parki zabaw, gdzie najmłodsi mogą bezpiecznie stawiać pierwsze kroki na nartach. Czy coś jeszcze trzeba dodawać? Może warto wspomnieć o świetnie przygotowanych narciarskich placach zabaw dla dzieci, bordercrossach, snowparkach, bezpłatnych trasach slalomowych z pomiarem prędkości dla spragnionych sportowych przeżyć? W Val di Fiemme każdego dnia szusować można w innej scenerii. Najważniejsze, słońce, słońce i piękna panorama szpiczastych Dolomitów, bez których narciarstwo nie byłoby narciarstwem. Popołudniami, basen w hotelu, łyżwy na odkrytym lodowisku (w Cavalese i Lago di Tesero w cenie karnetu narciarskiego), nocne jazdy na nartach Cavalese i sankach w Obereggen, kawa i miejscowe wino…

 

 

Zakwaterowanie:

HOTEL TOURING ***S znajduje się w absolutnym centrum rozsławionego Predazzo. To samo serce doliny Val Di Fiemme, skąd mamy najłatwiejszy i najszybszy dostęp do wszystkich części narciarskiego resortu. Przed samym wyjściem z hotelowej narciarni mieści się przystanek skibussa, którym dojedziemy w 5 minut do dolnej stacji gondoli Ski Center Latemar czy w 15 minut do Alpe Lusi. Również u naszych drzwi liczne kawiarnie, bary, restauracje, piekarnie, sklepy. To idealne miejsce do spędzenia zimowego urlopu, zawsze można tu znaleźć wysoką jakość obsługi i serdeczną atmosferę. Hotel oddaje nam do dyspozycji przytulnie umeblowane pokoje w stylu trydeńskim. Każdy z pokoi ma balkon, łazienkę z suszarką do włosów, telewizor, telefon i sejf. W całym obiekcie znajdziemy zasięg darmowego wifi. Pobyt na pewno nam umili restauracja z panoramicznym widokiem, dobrze zaopatrzony bar, miejsce do zabawy przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych, ale co najważniejsze tylko i wyłącznie dla nas TAWERNA, w której codziennie wieczorem obecność jest obowiązkowa. Prócz tego odpocząć będziemy mogli w małym spa z saunami i jacuzzi. Po prostu bajka:)!

Jedynym minusem hotelu jest brak basenu, ale… Zaledwie kilometr od hotelu mieści się Basen Predazzo (Piscina Comunale di Predazzo), który dla posiadaczy karnetów jest bezpłatny!

 

WYŻYWIENIE:  

Hotelowa restauracja serwuje więcej niż 2 posiłki dziennie: bogate śniadania w formie bufetu, prześwietne obiadokolacje do wyboru z paru propozycji z bufetem małych starterów, sałatek, ale również deserów. Ponadto zawsze po nartach od 16:00 – 18:00 czekać na nas będzie pyszny podwieczorek z wyborem ciast, słodkości, gorącą czekoladą czy grzanym winem!

Na prośbę hotel realizuje również diety specjalne.

Program:

Nasz program to przede wszystkim codzienne szaleństwa na stokach Val Di Fiemme, ale to nie wszystko! Nie obejdzie się bez karaoke, czy kalamburów. Parę wieczorów spędzimy niezmiennie na pogadankach narciarskich:)

Uwaga! Przygotujcie się, w jeden z wieczorów naszego wyjazdu czeka nas przebierana dyskoteka. Obowiązują stroje lat 60-tych, 70-tych i 80-tych.

Na wyjeździe proponujemy również pełną ofertę szkoleń narciarskich i snowboardowych:

Szkolenie narciarskie i  snowboardowe
Istnieje możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego lub snowboardowego. 6 dni po 2,5 h szkolenia dziennie.    Cena: 110 euro.

iSki Rebels – dla dzieci i młodzieży
Istnieje możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego wraz z opieką dla dzieci w wieku 4-17 lat. 6 dni po 4 h szkolenia dziennie, łącznie 7 h opieki nad dziećmi dziennie. Cena: 130 euro.

Ubezpieczenie:

Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni pełnym pakietem narciarskim w Wiener TU Vienna Insurance Group. W skład produktu wchodzi: ubezpieczenie od Kosztów Leczenia w podróży zagranicznej do 40.000 euro (w tym ratownictwo górskie), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 2.000 euro, OC 20.000 euro, bagażu podróżnego 200 euro. Ubezpieczenie zawiera oczywiście ryzyko związane z amatorskim uprawianiem narciarstwa.

TERMINY I CENY:

I.      13 – 20.01.2024    860 euro
II.     20 – 27.01.2024    860  euro
III.    27.01 – 03.02.2024    920 euro
IV.   03 – 10.02.2024    920 euro

Zniżki i dopłaty:

Przyznawane trzeciej i czwartej osobie w pokoju, przy dwóch osobach pełnopłatnych:
– Pierwsze dziecko (trzecia osoba w pokoju) niezależnie od wieku: minus 130 euro
– Drugie dziecko (czwarta osoba w pokoju) niezależnie od wieku: minus 300 euro

Dopłata do Junior Suite 140 euro za cały pobyt

Dodatkowe zniżki skipassowe:

– młodzież urodzona między 2008, a 2015 rokiem: minus 60 euro
– dzieci urodzone w 2016 r. i później: dla terminów I i II – minus 260 euro, dla terminów III i IV – minus 290 euro

Cena zawiera:

6-dniowy skipass Val Di Fiemme, zakwaterowanie, wyżywienie HB (napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę), animacje wieczorne, ubezpieczenie, opiekę pilota.

Cena nie zawiera:

Opłaty klimatycznej dla wszystkich powyżej 14 roku życia, płatnej na miejscu w cenie około 2 euro za dzień pobytu.

Dojazdu autokarem +130 euro
Szkoleń narciarskich/snowboardowych + 110 euro
Programu iSki Rebels + 130 euro

Dodatkowe informacje

Osoby z dojazdem własnym – zakwaterowanie: sobota –sobota
Osoby z dojazdem autokarem wyjazd w piątek, powrót w niedzielę
Komunikaty wyjazdowe dostępne będą na około tydzień przed wyjazdem.