Folgaria – Lavarone – Hotel Four Seasons***

FOLGARIA MANIA

FOLGARIA – LAVARONE to dwa ośrodki narciarskie położone w samym środku południowo-wschodniego Trentino. Folgaria to znana już nam perełka włoskich Dolomitów, aczkolwiek nie odkryta jeszcze należycie przez polskich turystów. Uważana jest za jeden z najbardziej przyjaznych rodzinom ośrodek narciarski we Włoszech. Narciarska karuzela Folgarii – Lavarone to około 100 km bardzo szerokich tras, odpowiadających wymaganiom każdego narciarza. Znajdują się tutaj również szlaki prowadzące pomiędzy fortecami z II wojny Światowej oraz trasy z zapierającymi dech w piersiach widokami na szczyty alpejskie. Korzystne położenie, duże zaplecze noclegowe i gastronomiczne, obiekty sportowe (lodowiska, hale sportowe, basen) – to elementy, które przyciągają tu rokrocznie mnóstwo narciarzy. Folgaria dysponuje 75 km doskonale przygotowanymi trasami o każdym stopniu zaawansowania. Nowoczesna infrastruktura i słoneczne stoki sprawiają, że jest to idealne miejsce dla wszystkich narciarzy. W Ski Center Lavarone jest ponad 25 km tras zjazdowych, położonych na wysokościach między 1180 m n.p.m. a 1600 m n.p.m., gdzie każdy narciarz powinien znaleźć coś dla siebie, jednak najwięcej tras i radości z jazdy mogą czerpać narciarze, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem. Dodatkową zaletą jest bliskość do pięknego jeziora Lavarone. W ośrodkach są dwa nowoczesne snowparki z typowymi przeszkodami jak boxy czy raile, skocznie dla narciarzy i snowboardzistów o podstawowych umiejętnościach. To co wyróżnia te ośrodki to niesamowita otwartość i gościnność jej mieszkańców. Niezwykle przyjazne nastawienie do turystów powoduje, że pobyt w tym miejscu staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Folgaria mapa

ZAKWATEROWANIE:

HOTEL FOUR SEASONS ***  Budynek, w którym mieści się hotel jest jednym z najstarszych w okolicy, a jego historia sięga 1860 roku. Hotel został w większości odnowiony. Zaangażowanie i dbałość o szczegóły i zadowolenie klientów to niezaprzeczalne atuty tego miejsca. Niewątpliwym plusem tego obiektu jest również jego położenie w samym centrum Folgarii, przy deptaku pełnym sklepików, kawiarni i restauracji, gdzie można miło spędzić czas po dniu spędzonym na stoku. A jeśli już o stokach mowa dostać się do nich można małą kolejką, która zatrzymuje się przed hotelem. Do dyspozycji gości hotel oddaje przestronną restaurację, bar, recepcję oraz wygodne sale, w których można spędzić miły wieczór ze znajomymi, a w których my nie raz będziemy organizowali wieczory pełne atrkacji. Pokoje urządzone są w klasycznym stylu, wszystkie z łazienkami, telewizorem, sejfem i suszarką do włosów.

WYŻYWIENIE:

Hotelowa restauracja serwuje dwa posiłki dziennie: śniadania w formie bufetu i 3-daniowe obiadokolacje do wyboru z karty z bufetem sałatkowym i wodą do obiadokolacji. Pozostałe napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę.

PROGRAM:

Na wyjeździe proponujemy pełną ofertę szkoleń narciarskich, czy snowboardowych:

Szkolenie narciarskie i  snowboardowe
We wszystkich terminach istnieje możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego lub snowboardowego. 6 dni po 2,5 h szkolenia dziennie. Cena: 350 zł.

EskimoSki – Przedszkole narciarskie
W wybranych terminach (oznaczonych gwiazdką) istnieje możliwość wykupienia przedszkola narciarskiego dla dzieci w wieku 4-12 lat. 6 dni po 4 h szkolenia dziennie, łącznie 7 h opieki nad dziećmi dziennie.
Cena: 450 zł.

Nasz program to przede wszystkim codzienne szaleństwa na stokach Folgarii i Lavarone, ale to nie wszystko! Nie samym narciarstwem czy snowboardem przecież człowiek żyje, dlatego po jeździe mamy szereg atrakcji  do zaproponowania. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

UBEZPIECZENIE:

Uczestnicy są ubezpieczeni od Kosztów Leczenia w podróży zagranicznej do 40.000 PLN (w tym ratownictwo górskie) i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 10.000 PLN. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń.

TERMIN I CENA:

Termin: Cena:
16.01.-23.01.2016* 1990 zł
23.01.-30.01.2016* 1990 zł
30.01.-06.02.2016* 2190 zł
20.02.-27.02.2016* 2450 zł
05.03.-12.03.2016  1990 zł

 

CENA ZAWIERA:

6-dniowy skipass Folgaria-Lavarone, zakwaterowanie, wyżywienie HB (oprócz wody napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę), animacje wieczorne, ubezpieczenie, opiekę pilota.

CENA NIE ZAWIERA:

Dojazdu autokarem +400 zł
Szkoleń narciarskich/snowboardowych + 350 zł
Przedszkola narciarskiego EskimoSki + 450 zł (dostępne w terminach oznaczonych*)

ZNIŻKI:

Przyznawane trzeciej i czwartej osobie w pokoju, przy dwóch osobach pełnopłatnych:
– dzieci do 3 lat (śpiące na łóżku z rodzicami): gratis (przy dojeździe autokarem cena wyjazdu = 400 zł)
– dzieci ur. po 30.11.2007 r.(śpiące na łóżku z rodzicami): cena wyjazdu = 400 zł (przy dojeździe autokarem cena wyjazdu = 800 zł)
– dzieci urodzone przed 30.11.2007 i do 14 lat : minus 440 zł
– osoby powyżej 14 lat : minus 180 zł
Dopłata do jedynki:  200 zł

Dodatkowe zniżki skipassowe:
– młodzież urodzona po 30.11.1999: minus 90 zł

Dodatkowe informacje

Osoby z dojazdem własnym – zakwaterowanie: sobota –sobota
Osoby z dojazdem autokarem wyjazd w piątek, powrót w niedzielę
Osoby zainteresowane transportem samolotowym prosimy o kontakt z biurem
Komunikaty wyjazdowe dostępne będą na około tydzień przed wyjazdem w zakładce Komunikaty Wyjazdowe.