Folgaria

WebCam Folgaria

webcam folgaria

Pobierz/zamów katalog

POBIERZ KATALOG

Folgaria – Hotel Tomasi***

FOLGARIA MANIA

Folgaria to kolejna perełka włoskich Dolomitów, nie odkryta jeszcze należycie przez polskich turystów. Odwiedzenie tego kurortu to absolutny obowiązek każdego szanującego się zapaleńca sportów zimowych! Położona jest w samym sercu południowo-wschodniego Trentino, zaledwie 20 km od zjazdu z autostrady, co przyczynia się do tego, że jest to jeden z włoskich okręgów, do którego nam najbliżej. Wraz z Lavarone wchodzi w skład karuzeli narciarskiej Skitour dei Forti, liczącej około 100 km tras, z której rozpościerają się wspaniałe widoki południowego pasma Dolomitów, a przy dobrej widoczności również bardziej oddalone góry Południowego Tyrolu. Sama Folgaria liczy około 70 km tras i ma wszystkie cechy najlepszych alpejskich kurortów – prócz korzystnego położenia proponuje, fantastyczne, bardzo urozmaicone zaplecze gastronomiczne, od tradycyjnych restauracji, po nowoczesne snack-bary, zaplecze rekreacyjne, takie jak: całoroczne lodowisko, hale sportowe do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, basen, nie zapominając o lekkiej rozrywce: bary apres ski, puby, dyskoteki. Narciarzy przyciągają tu zadbane trasy o różnym stopniu trudności, a także nowoczesne wyciągi. Atrakcją może okazać się historyczna trasa Salizzona di Fondo Grande, pozwalająca obejrzeć umocnienia z okresu I wojny światowej. Na wytrawnych narciarzy czekają tutaj naprawdę trudne trasy, średnio zaawansowani znajdą wiele miejsc do spokojnego szusowania, a początkujący z łatwością postawią pierwsze kroki na specjalnych trasach przygotowanych do nauki jazdy. Folgaria uważana jest za jeden z najbardziej przyjaznych rodzinom ośrodkiem narciarskim we Włoszech. Dla snowboardzistów przygotowano nowoczesny snowpark, a dla amatorów sanek – tor saneczkowy. To co wyróżnia Folgarię to niesamowita otwartość i gościnność jej mieszkańców. Niezwykle przyjazne nastawienie do turystów powoduje, że pobyt w tym miejscu staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Folgaria_Fiorentini_skimap

ZAKWATEROWANIE:

HOTEL TOMASI ***  Budynek, w którym mieści się hotel jest jednym z najstarszych w okolicy, a jego historia sięga 1860 roku. Od ponad 100 lat rodzina Tomasi przekazuje z ojca na syna pasję prowadzenia hotelu, ich zaangażowanie i dbałość o szczegóły owocują stale rosnącą liczbą powracających i zadowolonych klientów. Niewątpliwym atutem obiektu jest również jego położenie w samym centrum Folgarii, przy tętniącym życiem deptaku pełnym sklepików, kawiarni i restauracji, gdzie można miło spędzić czas po dniu spędzonym na stoku. A jeśli już o stokach mowa dostać się do nich można małą kolejką, która zatrzymuje się przed hotelem. Do dyspozycji gości hotel oddaje przestronną restaurację, bar, recepcję oraz wygodne sale, w których można spędzić miły wieczór ze znajomymi, a w których my nie raz będziemy organizowali fantastyczne wieczory. Pokoje urządzone są w klasycznym stylu, wszystkie z łazienkami, telewizorem, sejfem i suszarką do włosów.

WYŻYWIENIE:

Hotelowa restauracja serwuje dwa posiłki dziennie: śniadania w formie bufetu i obiadokolacje do wyboru z karty. Woda do obiadokolacji.

UBEZPIECZENIE:

Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni od Kosztów Leczenia w podróży zagranicznej do 40000 PLN (w tym ratownictwo górskie) i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 10000 PLN. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń – więcej informacji tutaj.

TERMIN I CENA:

Termin: Cena:
22.03.2014 – 29.03.2014 1590 zł

CENA ZAWIERA:

6-dniowy skipass Folgaria-Fiorentini, zakwaterowanie, wyżywienie HB, wodę do obiadokolacji, ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA:
dojazdu autokarem

Termin: Cena:
21.03.2014 – 30.03.2014 1990 zł

CENA ZAWIERA:
6-dniowy skipass Folgaria-Fiorentini, dojazd autokarem, zakwaterowanie, wyżywienie HB, wodę do obiadokolacji, ubezpieczenie. 

ZNIŻKI:

Przyznawane trzeciej i czwartej osobie w pokoju, przy dwóch osobach pełnopłatnych:
- dziecko poniżej 3 lat (śpiące na łóżku z rodzicami) – gratis (przy dojeździe autokarem cena wyjazdu =450zł)
- dzieci 3-8 lat : minus 350zł
- dzieci 8-12 lat : minus 250zł
- osoby powyżej 12 lat : minus 100zł
Dopłata do jedynki: 250zł

DODATKOWE INFORMACJE:

Osoby z dojazdem własnym – zakwaterowanie: sobota –sobota
Osoby z dojazdem autokarem wyjazd w piątek, powrót w niedzielę
Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu dostępne są tutaj
Komunikaty wyjazdowe dostępne będą na około tydzień przed wyjazdem.