Tutaj jeździmy

FAQ

W jaki sposób można dokonać rezerwacji?

Rezerwacji można dokonać na wiele sposobów m.in. telefonicznie, drogą mailową lub poprzez stronę internetową, gdzie można zarezerwować wyjazd on-line. Rezerwacja jest zawsze 3-dniowa i w celu jej potwierdzenia należy podpisać z nami umowę oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 30% kwoty imprezy. W przypadku dokonywania rezerwacji w okresie krótszym niż miesiąc przed rozpoczęciem imprezy, należy przy podpisaniu umowy opłacić całość należności. Wszystkie wpłaty można dokonać gotówką lub kartą w biurze lub przelewem na konto. Prosimy pamiętać, by w tytule przelewu podać nazwę i termin wybranej imprezy.

Czy trzeba przyjechać do biura żeby podpisać umowę?

Nie. Można dokonać rezerwacji korzystając z naszego systemu rezerwacyjnego znajdującego się przy każdej ofercie danego hotelu. Po wybraniu danej oferty i terminu należy wypełnić formularz i postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi na stronie.  Po zakończeniu zawsze wygeneruje się nam umowa, którą wystarczy już tylko wydrukować, podpisać i przesłać do biura (zeskanowaną mailem lub faksem). Od razu po zatwierdzeniu umowy przez biuro, należy wpłacić zaliczkę na konto podane na umowie.

Czy kiedy jadę sam/sama jest możliwość, że ktoś zostanie do mnie dokwaterowany?

W przypadku gdy jesteśmy zakwaterowani sami musimy uiścić tzw.”dopłatę do jedynki”. Kwota dopłaty jest zawsze podana w opisie oferty. Jeżeli jednak chcielibyśmy, aby ktoś został do nas dokwaterowany należy zgłosić ten fakt w momencie podpisywania umowy, ułatwi nam to rozmieszczanie w pokojach osób, które zapisują się pojedynczo. Jeżeli jednak nie znajdzie się druga osoba z którą moglibyśmy zakwaterować w pokoju 2 osobowym, konieczne jest uiszczenie dopłaty do jedynki.

Jaką trasą jedzie autokar? Ile trwa podróż?

Trasa autokaru uzależniona jest m.in. od tego z jakich miejscowości zapisane są osoby na dany wyjazd. Bardzo często trasa autokaru jest znana dopiero na kilka dni przed wyjazdem, w momencie zakończenia sprzedaży. Staramy się aby wszystko jak najlepiej rozwiązać logistycznie, dlatego dopóki sprzedaż nie jest zamknięta nie potrafimy odpowiedzieć dokładnie jaka będzie trasa. Najczęściej jeździmy przez Niemcy, wyjeżdżając z Gdyni staramy się jechać na Szczecin lub Poznań. Przeważnie podróż do Włoch trwa w zależności od warunków pogodowych w granicach 20-24 godzin, za wyjątkiem Sestriere, do którego podróż może trwać około 26-28 godzin.

Czy istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego/snowboardowego na miejscu i jaki jest koszt wypożyczenia? Czy lepiej wypożyczać sprzęt w Polsce, czy na miejscu?

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu, co więcej bardzo często cena tego wypożyczenia jest zbliżona do tej jaką zapłacilibyśmy w Polsce. Dzięki wypożyczeniu na miejscu zminimalizujemy kwestię przewożenia i dźwigania sprzętu, dodatkowo jego klasa za granicą jest zazwyczaj lepsza od sprzętu z polskich wypożyczalni. Nasi instruktorzy zawsze pomogą w doborze oraz wskażą najlepsze wypożyczalnie na miejscu. Cena jest różna, zależna od jakości sprzętu i od ośrodka, ale przeważnie koszt wypożyczenia całego kompletu wynosi około 80 euro/tydzień.

Czy instruktorzy są polskojęzyczni? Jak liczne są grupy szkoleniowe?

Instruktorzy prowadzący szkolenia narciarskie czy snowboardowe to w pełni wykwalifikowana polska kadra, która posiada stosowne uprawnienia potwierdzające ich umiejętności. Osoby zapisane na szkolenia są podzielone na grupy wg stopnia zaawansowania. Staramy się, aby grupy szkoleniowe liczyły do 10 osób.

Czy w hotelu są ręczniki i pościel?

Tak, w każdym hotelu ręczniki i pościel są na wyposażeniu. Warto jednak mieć na uwadze, że większość hotelowych ręczników jest w tzw. stylu włoskim i nie są tradycyjnymi ręcznikami frotte do których przywykliśmy.

Jak kształtują się ceny żywności na miejscu, np. pizzy, napoi itp.

Przykładowe ceny we włoskiej restauracji:
Pizza od 7 € do 14 €
Piwo 3-4 €
Woda mineralna 1 litr 1,5-2 €
Wino stołowe 8 €
Kawa espresso w barze 1,5-2 €

Czy zapewniane są transfery do i ze stoków?

W przypadku, gdy wyciągi nie są położone przy hotelu i nie ma możliwości dojazdu skibusem, uczestników, którzy wykupili imprezę z transportem autokarem lub samolotem, dowozimy autokarem pod stoki. Jednak w większości przypadkach poruszać się możemy bezpłatnymi skibusami, które kursują spod naszych hoteli. Osoby, które zdecydowały się na dojazd własny najprawdopodobniej będą musiały dojeżdżać własnym samochodem lub skibusem, chyba, że będą jeszcze miejsca w autokarze. Podobna sytuacja jest z klientami samolotowymi, którzy z założenia korzystają ze skibusów. Jednocześnie informujemy, że podczas dojazdów pod stoki zakazane jest wchodzenie do autokaru w butach narciarskich.

Czy trzeba mieć kartę E111 z NFZ

Karta NFZ nie jest niezbędna, ale warto ją wyrobić. Może ona ułatwić formalności związane z ewentualną hospitalizacją za granicą, czy umożliwić zakup niektórych lekarstw po zniżkowej cenie. Zwłaszcza kiedy koszty związane z wypadkiem są wyższe od standardowego ubezpieczenia wynoszącego 10 000 Euro.

Informacje na temat karty znajdują się na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: www.nfz.gov.pl, oraz pod numerem telefonu: (022) 572-60-00.

Jakie dodatkowe korzyści wynikają z Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej OC + SS?

Ubezpieczenie OC + SS to pakiet ryzyk związanych z amatorskim uprawianiem narciarstwa i snowboardu. Ochroną ubezpieczeniową objęte są sprzęt sportowy i odpowiedzialność cywilna. Warto wykupić takie ubezpieczenie, gdyż chronimy w ten sposób sprzęt sportowy przed np. kradzieżą czy zniszczeniem, jak również ubezpieczenie to chroni nas w zakresie roszczeń o charakterze cywilno-prawnym, jeżeli w wyniku zdarzenia szkodowego będącego następstwem uprawiania sportów objętych umową ubezpieczenia osoba trzecia doznała szkody osobowej lub rzeczowej.  Dodatkowe informacje oraz warunki tego ubezpieczenia można otrzymać w biurze, są one również dostępne tutaj.

Czy cena wyjazdu może ulec zmianie?

Zgodnie z ustawą o rynku usług turystycznych oraz warunkami uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro Turystyczne Travelspot organizator zastrzega sobie możliwość podwyższenia ceny imprezy do 21 dni przed datą wyjazdu, w związku ze wzrostem kursów walut. Wzrost ceny imprezy nie może jednak przekroczyć 10% jej wartości. Proponujemy zabezpieczenie przed nieplanowanym wzrostem kursu euro i po wpłacie całej należności za imprezę gwarantujemy, że cena nie zmieni się już bez względu na zmiany kursu walut.