Tutaj jeździmy

Wszystko o transporcie

DOJAZD AUTOKAREM

Dojazdy autokarowe organizowane są za dopłatą 400 zł/os., za wyjątkiem oferty Via Lattea, gdzie dopłata ta wynosi 500 zł i możliwe są z następujących miejscowości: Gdynia, Tczew, Grudziądz, Toruń, Bydgoszcz, Gniezno, Poznań, Lębork, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Elbląg, Olsztyn, Warszawa. Pozostałe miejscowości – koszt dojazdu ustalany jest indywidualnie. Wyjazdy są w piątki, a powroty w niedziele. W celu skrócenia czasu przejazdu przez Polskę, o ile to możliwe, staramy się nie wjeżdżać do centrum, a zbiórki organizować na obrzeżach miast. Dojazdy z Trójmiasta odbywają się drogą na Szczecin lub Poznań. Prosimy o potwierdzenie miejsca wsiadania najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Ze względu na różny przebieg tras uwarunkowany wielkością sprzedaży z danej miejscowości i/lub do danego miejsca, środek transportu na niektórych odcinkach może ulec zmianie (np. zamiast autokaru może być mikrobus, samochód osobowy, taksówka) i być bez opieki pilota, co wiąże się z koniecznością przesiadki. Istnieje również możliwość łączenia osób z kilku wyjazdów w jednym autokarze, gdzie także będzie przesiadka do autokaru docelowego. O każdym przypadku klient jest informowany w komunikacie wyjazdowym na około tydzień przed wyjazdem.
Uwaga! Z reguły dla klientów korzystających z dojazdu autokarem organizowane są nim transfery pod stoki. Należy jednak mieć na uwadze, że w miejscach gdzie dostępne jest dobre połączenie skibusowe, nie zawsze będzie możliwość korzystania z transferów autokarem.
1. Miejsca w autokarze nie są imiennie przyporządkowywane. Osoby które mają jakieś przeciwwskazania, jak np. chorobę lokomocyjną prosimy o zgłoszenie tego faktu wcześniej w biurze, a w miarę możliwości postaramy się prośbę spełnić.
2. W autokarze obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu/narkotyków. Organizator ma prawo odmówić przewozu osób będących pod wpływem alkoholu/narkotyków i/lub narażających w sposób widoczny innych podróżnych na nieprzyjemności podczas podróży.
3. Każdy uczestnik może zabrać ze sobą jeden bagaż główny (plecak bez stelaża zewnętrznego, walizkę lub torbę) o wadze do 20 kg, przy czym całkowita suma wymiarów (wys.+szer.+dł.) nie może przekroczyć 145 cm, plus bagaż podręczny o wadze do 5 kg, który powinien być umieszczony pod fotelem pasażera, plus jedną parę nart lub deskę snowboardową, plus buty, zapakowane w pokrowcu. Ze względu na ograniczoną pojemność luków bagażowych organizator nie gwarantuje zabrania bagażu przekraczającego limit.
4. Postoje w trakcie podróży autokarem organizowane są zgodnie z międzynarodowymi przepisami, określającymi czas pracy kierowców. Najczęściej przerwy są co około 4 godziny, po zabraniu wszystkich uczestników na terenie Polski. W miarę możliwości staramy się wybierać te miejsca postoju, które umożliwiają skorzystanie z toalety i zjedzenie ciepłego posiłku.
5. Za rzeczy pozostawione w autokarze Biuro Travelspot nie ponosi odpowiedzialności, a ewentualny odbiór rzeczy znalezionych po imprezie odbywa się na koszt klienta.
6. Telefon awaryjny w sprawie dojazdów i transferów czynny w dniu wyjazdu i powrotu: 58 623 30 09.

DOJAZD WŁASNY

Imprezy z własnym dojazdem trwają od soboty do soboty. Na około tydzień przed wyjazdem dostępne są informacje dotyczące adresu miejsca docelowego, godziny od której można się kwaterować i do której trzeba się wykwaterować, nr telefonu rezydenta, nr polisy ubezpieczeniowej oraz telefon do centrum alarmowego ERV. Kwaterowanie odbywa się na podstawie list dostarczanych przez Organizatora właścicielowi obiektu, zaś dokumentem wiążącym prawnie Organizatora i Klienta jest Umowa Zgłoszenia. Osoby dojeżdżające we własnym zakresie objęte są ubezpieczeniem tak samo jak uczestnicy dojazdu autokarowego, a więc od piątku do niedzieli. Do ewentualnego skorzystania z usług ubezpieczyciela niezbędna jest wyłącznie znajomość numeru polisy oraz numeru telefonu centrum alarmowego ubezpieczyciela. Osoby wybierające imprezę w opcji dojazdu własnego korzystają ze wszystkich świadczeń przysługujących uczestnikom imprezy poza transferami autokarowymi (dotyczy dojazdów do stoków).

SAMOLOT

Osoby zainteresowane transportem samolotowym prosimy o kontakt z biurem, w celu doboru najlepszej możliwej opcji. Z Gdańska dostępne są loty liniami Wizz Air w poniedziałki i piątki bezpośrednio do Bergamo lub w każdy dzień tygodnia – LOT lub Lufthansa bezpośrednio do Monachium, i z przesiadką do Turynu, Mediolanu, Verony. Szczegóły dostępne pod numerem telefonu: 58 623 30 09

KOMUNIKATY WYJAZDOWE

Końcowe informacje odnośnie wyjazdu (godziny i dokładne miejsca zbiórek, telefon do pilota i do rezydenta, adres hotelu) dla osób z dojazdem własnym i autokarem dostępne będą na około tydzień przed rozpoczęciem imprezy bezpośrednio w biurze, telefonicznie oraz na stronie internetowej www.travelspot.pl w zakładce „Komunikaty wyjazdowe”. W tym samym terminie dla osób wybierających opcję samolotową będziemy wysyłać e-mailem voucher na lot. Z tego też względu prosimy o podawanie na umowie aktualnych adresów e-mailowych.