Adamello Ski – Hotel Sciatori ***

ADAMELLO SKI – KARUZELA NARCIARSKA

W ostatnich latach okręg narciarski Adamello Ski w Val Di Sole przeszedł dużą metamorfozę. Powstała telekabina łącząca przedmieścia Ponte di Legno bezpośrednio z Passo Tonale, ukończona została najdłuższa trasa z lodowca Presena do centrum miasteczka Ponte di Legno licząca 11 km, poszerzone zostały 4 trasy, a dwie przedłużono. Nowy ośrodek narciarski Temu oraz wspomniana kolejka gondolowa Ponte di Legno – Tonale sprawiają, że region narciarski Adamello Ski ma do zaoferowania ponad 100 km kapitalnie przygotowanych nartostrad. Skończyły się już czasy, w których wyjeżdżając do „Tonale” jeździliśmy na jednej górze z paroma możliwościami. Obecne „Tonale”, czyli „Temu – Ponte Do Legno – Tonale” to okręg aspirujący do miana najlepszej karuzeli narciarskiej we Włoszech. Jeździmy na wysokościach od 1200 do 3060 m.n.p.m na lodowcu Presena po zróżnicowanych pod względem trudności nartostradach. Sezon zimowy trwa tu bardzo długo, bo od listopada aż do maja.  Najatrakcyjniejsze trasy to znana czarna trasa „Paradiso” o długości 3 km i z różnicą wysokości wynoszącą 735 m, trasa „Alpino” z piękną panoramą o długości 4,5 km i z różnicą wysokości wynoszącą 725 m., trasa „Pegra” łącząca się z nowym ośrodkiem narciarskim Ponte di Legno – Temu oraz trasa zjazdowa wśród zmieniającego się krajobrazu z lodowca Presena. To trzeba zobaczyć na własne oczy! Wielkie przestrzenie, długie, szerokie trasy, stoki z możliwością ustawiania slalomów, stoki z kopnym śniegiem, specjalnie zmuldzone, niesamowite snowparki, przepustowość gwarantująca brak kolejek – śnieżny Raj na Ziemi!!! A po nartach… restauracje, dyskoteki, nocne wyprawy w rakietach śnieżnych z przewodnikiem górskim, wycieczki nocne pomiędzy schroniskami lub na trasach narciarskich na skuterach „ski doo”, nocne zjazdy z pochodniami pod opieką instruktorów oraz wiele innych atrakcji!

Adamello ski mapa

ZAKWATEROWANIE:

HOTEL SCIATORI *** to przytulny, rodzinny obiekt położony w centrum Temu – małego miasteczka u stóp masywu Monte Adamello, oddalonego 3 km od Ponte di Legno. Miła obsługa tworzy świetną atmosferę, tutaj każdy czuje się wyjątkowo. Hotel posiada pokoje 2-osobowe (z możliwością dostawek) z pełnym węzłem sanitarnym, telefonem i TV SAT. Możliwe są łóżka piętrowe. W hotelu do dyspozycji gości znajdują się: winda, restauracja, bar, tawerna, sala gier i sala telewizyjna, a także, a może przede wszystkim  – oczko w głowie i powód do dumy Właściciela – bardzo elegancka mała strefa Wellness, a w niej sauna fińska, jacuzzi i sala Fitness. Tu naprawdę warto zajrzeć i zrelaksować się po nartach. Bezpłatne wi-fi jest dostępne na parterze. Hotel znajduje się 300 m od stoków narciarskich w Temu, połączonych z Ponte di Legno i z Passo Tonale!!! Przystanek skibussa tuż przed hotelem.

WYŻYWIENIE:

Hotelowa restauracja serwuje dwa posiłki dziennie: śniadania w formie bufetu i obiadokolacje do wyboru z karty z bufetem sałatkowym. Napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę.

PROGRAM:

Na wyjeździe proponujemy pełną ofertę szkoleń narciarskich, czy snowboardowych:

Szkolenie narciarskie i  snowboardowe
We wszystkich terminach istnieje możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego lub snowboardowego. 6 dni po 2,5 h szkolenia dziennie. Cena: 350 zł.

EskimoSki – Przedszkole narciarskie
W wybranych terminach (oznaczonych gwiazdką) istnieje możliwość wykupienia przedszkola narciarskiego dla dzieci w wieku 4-12 lat. 6 dni po 4 h szkolenia dziennie, łącznie 7 h opieki nad dziećmi dziennie. Cena: 450 zł.

Nasz program to przede wszystkim codzienne szaleństwa na stokach Adamello Ski, ale to nie wszystko! Nie samym narciarstwem czy snowboardem przecież człowiek żyje, dlatego po jeździe mamy szereg atrakcji  do zaproponowania. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

UBEZPIECZENIE:

Uczestnicy są ubezpieczeni od Kosztów Leczenia w podróży zagranicznej do 40.000 PLN (w tym ratownictwo górskie) i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 10.000 PLN. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń.

TERMINY I CENY:

Termin:

Cena:

16.01.-23.01.2016*

2150 zł

23.01.-30.01.2016*

2150 zł

12.03.-19.03.2016

2150 zł

26.03.-02.04.2016 Wielkanoc

2490 zł

CENA ZAWIERA:

6-dniowy skipass Adamello Ski, zakwaterowanie, wyżywienie HB (napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę), animacje wieczorne, ubezpieczenie, opiekę pilota.

CENA NIE ZAWIERA: 

Dojazdu autokarem +400 zł
Szkoleń narciarskich/snowboardowych + 350 zł
Przedszkola narciarskiego EskimoSki + 450 zł (dostępne w terminach oznaczonych*)
Korzystania z hotelowego Spa (14 euro za wejście, 55 euro za tydzień/os.).

ZNIŻKI:

Przyznawane trzeciej i czwartej osobie w pokoju, przy dwóch osobach pełnopłatnych:
– dziecko poniżej 2 lat (śpiące na łóżku z rodzicami) – gratis (przy dojeździe autokarem cena wyjazdu =400 zł)
– dzieci 2-8 lat : minus 500 zł
– dzieci 8-14 lat : minus 250 zł
– osoby powyżej 14 lat : minus 100 zł
Dopłata do jedynki:  300 zł

Dodatkowe informacje

Osoby z dojazdem własnym – zakwaterowanie: sobota –sobota
Osoby z dojazdem autokarem wyjazd w piątek, powrót w niedzielę
Osoby zainteresowane transportem samolotowym prosimy o kontakt z biurem
Komunikaty wyjazdowe dostępne będą na około tydzień przed wyjazdem w zakładce Komunikaty wyjazdowe.