Ferie u stóp 3-tysięczników:)!

ADAMELLO SKI – KARUZELA NARCIARSKA

Adamello Ski – w ostatnich latach  przeszedł dużą metamorfozę i powstał flagowy okręg val di Sole. Nowa telekabina łącząca przedmieścia Ponte di Legno bezpośrednio z Passo Tonale, ukończona została najdłuższa trasa z lodowca Presena do centrum miasteczka Ponte di Legno licząca 11 km, poszerzone zostały 4 trasy, a dwie przedłużono. Nowy ośrodek narciarski Temu oraz wspomniana kolejka gondolowa Ponte di Legno – Tonale sprawiają, że region narciarski Adamello Ski ma do zaoferowania ponad 120 km kapitalnie przygotowanych nartostrad. Skończyły się już czasy, w których wyjeżdżając do „Tonale” jeździliśmy na jednej górze z paroma możliwościami. Obecne to okręg aspirujący do miana najlepszej karuzeli narciarskiej we Włoszech. Jeździmy na wysokościach od 1200 do 3060 m.n.p.m na lodowcu Presena po zróżnicowanych pod względem trudności nartostradach. Sezon zimowy trwa tu bardzo długo, bo od listopada aż do maja.  Najatrakcyjniejsze trasy to znana czarna trasa „Paradiso” o długości 3 km i z różnicą wysokości wynoszącą 735 m, trasa „Alpino” z piękną panoramą o długości 4,5 km i z różnicą wysokości wynoszącą 725 m., trasa „Pegra” łącząca się z nowym ośrodkiem narciarskim Ponte di Legno – Temu oraz trasa zjazdowa wśród zmieniającego się krajobrazu z lodowca Presena. To trzeba zobaczyć na własne oczy! Wielkie przestrzenie, długie, szerokie trasy, stoki z możliwością ustawiania slalomów, stoki z kopnym śniegiem, specjalnie zmuldzone, niesamowite snowparki, przepustowość gwarantująca brak kolejek – śnieżny Raj na Ziemi!!!

Zakwaterowanie:

HOTEL SOLE ***  to wprost idealne miejsce do rodzinnego wypoczynku. Centrum miejscowości, pod samymi wyciągami. Hotel daje nam do dyspozycji funkcjonalne, tradycyjnie urządzone pokoje z telewizorem lcd, strefę spa, basen i pokój zabaw dla dzieci, szybkie, darmowe wifi, dużo przestrzeni:) Rodzinna atmosfera hotelu sprawia, że będziemy chcieli powracać tam w nieskończoność:)

Wyżywienie:

Hotelowa restauracja serwuje dwa posiłki dziennie: przepyszne śniadania z bufetem słonym i słodkim, obiadokolacje do wyboru z karty z bufetem sałatkowym. Kuchnie nie stroni od dokładek, chętnie również przygotowuje oddzielne menu dla dzieci. Napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę.

Program:

Nasz program to przede wszystkim codzienne szaleństwa na stokach Adamello Ski, ale to nie wszystko! Nie samym narciarstwem, czy snowboardem przecież człowiek żyje, dlatego po jeździe mamy szereg atrakcji do zaproponowania. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Na wyjeździe proponujemy również pełną ofertę szkoleń narciarskich i snowboardowych:

Szkolenie narciarskie i  snowboardowe
Istnieje możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego lub snowboardowego. 6 dni po 2,5 h szkolenia dziennie.    Cena: 90 euro.

EskimoSki – Szkółka Narciarska
Istnieje możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego wraz z opieką dla dzieci w wieku 4-14 lat. 6 dni po 4 h szkolenia dziennie, łącznie 7 h opieki nad dziećmi dziennie. Cena: 110 euro.

Ubezpieczenie:

Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni pełnym pakietem SKI w PZU. W skład ubezpieczenia wchodzi: ubezpieczenie od Kosztów Leczenia w podróży zagranicznej do 80.000 pln (w tym ratownictwo górskie), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 15.000 PLN, OC 100.000 pln. Ubezpieczenie zawiera oczywiście ryzyko związane z amatorskim uprawianiem narciarstwa.

TERMINY I CENY:

08 – 15.02.2020   790 euro
15 – 22.02.2020   790 euro

Cena zawiera:

6-dniowy skipass Adamello Ski, zakwaterowanie, wyżywienie HB (napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę), animacje wieczorne, ubezpieczenie, opiekę pilota.

Cena nie zawiera:

Opłaty klimatycznej dla wszystkich powyżej 14 roku życia, płatnej na miejscu w cenie 1.5 – 2 euro za dzień pobytu.

Dojazdu autokarem +90 euro
Szkoleń narciarskich/snowboardowych + 90 euro
Szkolenie narciarskiego EskimoSki + 110 euro

Zniżki i dopłaty hotelowe:

Przyznawane trzeciej i czwartej osobie w pokoju, przy dwóch osobach pełnopłatnych:
– dziecko do 5 lat – bezpłatnie!!!
– dzieci 6-13 lat: minus 210 euro

Dodatkowe zniżki skipassowe:
– młodzież urodzona po 30.11.2003: minus 50 euro
– dzieci ur. po 30.11.2011 r.: minus 210 euro

Dodatkowe informacje

Osoby z dojazdem własnym – zakwaterowanie: sobota –sobota
Osoby z dojazdem autokarem wyjazd w piątek, powrót w niedzielę
Komunikaty wyjazdowe dostępne będą na około tydzień przed wyjazdem.